Data science – najczęściej zadawane pytania, cz. 1

Czym jest nauka o danych? Jakie są zastosowania data science? Czy data science jest dobrym kierunkiem w procesie lead generation? Czy kariera analityka danych jest łatwa?

Czym jest nauka o danych w prostych słowach?

Naukę o danych w prostych słowach można zdefiniować jako interdyscyplinarną dziedzinę badań, która wykorzystuje dane do różnych celów badawczych i sprawozdawczych, aby uzyskać wgląd i znaczenie z tych danych. Nauka o danych wymaga kombinacji różnych umiejętności, w tym statystyki, znajomości biznesu, informatyki i innych. Dane są dziś powszechnie dostępne dzięki smartfonom i innym urządzeniom. Firmy wykorzystują te dane, aby uzyskać wgląd w zachowanie klientów i nie tylko. Nie oznacza to jednak, że analiza danych jest wykorzystywana tylko do rozwoju biznesu. Wykorzystanie nauki o danych jest powszechne we wszystkich branżach, takich jak opieka zdrowotna, finanse, edukacja, łańcuch dostaw i inne. 

Główną przesłanką nauki o danych jest jej zdolność do przekształcania surowych danych w wartościowe informacje. Nauka o danych jest dziś nieodzowna dla innowacji i jest obecnie motorem rozwiązań w wielu branżach.

Czym naprawdę zajmuje się analityk danych?

Analitycy danych tworzą i wykorzystują algorytmy do analizy danych. Proces ten zazwyczaj obejmuje używanie i tworzenie narzędzi uczenia maszynowego i spersonalizowanych produktów danych, aby pomóc firmom i klientom w użyteczny sposób interpretować dane. Pomagają również w rozbijaniu raportów opartych na danych w celu lepszego zrozumienia klientów. Podsumowując, analitycy danych są zaangażowani na każdym etapie przetwarzania danych. Od ich przetwarzania, budowania i utrzymywania infrastruktury, testowania, po analizę pod kątem wykorzystania w świecie rzeczywistym.

Jakie jest zastosowanie nauki o danych

Przykłady i zastosowania data science są obecnie powszechne we wszystkich branżach. Jednym z najważniejszych przykładów nauki o danych jest teraz jej zastosowanie w badaniu wirusa COVID-19 i wymyślaniu szczepionki lub leczenia. Przykłady nauki o danych obejmują również wykrywanie oszustw, automatyzację obsługi klienta, zalecenia dotyczące opieki zdrowotnej. A także wykrywanie fałszywych wiadomości, systemy rekomendacji w zakresie handlu elektronicznego i rozrywki oraz wiele innych. 

https://www.mygreatlearning.com/blog/what-is-data-science/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *